

HYROX Pre Season Camp
Porto Myrina - powered by Playitas
Följ med CrossFit Games-atleten Antonia Kottulinsky och träningsprofilen och personliga tränaren Anna Dahlbom och löpcoachen Jessica Unogård från Aktivitus till Grekland för att tjuvstarta både sommaren och HYROX-säsongen. Vi reser till sporthotellet Porto Myrina – powered by Playitas på ön Limnos, för en maxad HYROX-vecka! Förbered dig för nästa HYROX-race på bästa möjliga sätt; med teknikgenomgångar, svettiga pass och föreläsningar. Detta vill du inte missa!
Om veckan
Innan tävlingssäsongen sätter igång för fullt laddar vi upp med ett riktigt svettigt träningscamp på det fantastiska sporthotellet Porto Myrina - powered by Playitas. Under denna vecka går vi igenom hur du kan lägga upp din träning inför ett race, finslipar tekniken i tävlingsmomenten, springer, lyfter, ror och svettas - under ledning av erfarna tränare och HYROX profiler.
Träningen kommer innehålla alltifrån styrketräning, högintensiv träning och löpning till HYROX-inspirerade träningspass och teknikgenomgångar. Oavsett om du tävlat i HYROX tidigare eller är på väg mot ditt första race, så kan du känna dig trygg med att alla träningspass kommer kunna anpassas på individnivå.
Vem kan delta?
Denna resa riktar sig till dig som satsar på att genomföra ett HYROX race under kommande säsong. Oavsett om du tävlat tidigare, eller siktar mot ditt första race, så kommer våra erfarna coacher att hitta en nivå som passar just dig.
Fullständigt program erhålls 2 veckor innan avresa.
*Vi reserverar oss för eventuella ändringar i programmets innehåll och tider.
Information om veckan
Pris från: 15 998: -
Datum: 11-18 maj
Hotell: Porto Myrina - powered by Playitas
Avresa från: Stockholm & Köpenhamn
Flygtider: Se flygtider här genom att välja aktuellt datum & avreseort i kalendervyn.
Detta ingår
Flyg tur & retur
Mat ombord på flyget
Bagage + handbagage
Transfer tur & retur
Boende i del i dubbelrum
Halvpension (frukost & middag)
Träning och aktiviteter enligt program
Hotell och träningsfaciliteter i toppklass
* Enkelrumstillägg om 4000 :-
Kontakta oss: sports@apollo.se
Miljöavgift Grekland
Notera att det tillkommer en miljöavgift på samtliga hotell i Grekland, läs mer här.