

Träningsresa med ToppTräningsresor
Porto Myrina - powered by Playitas
Möt sommaren på underbara Porto Myrina, beläget på den genuina ön Limnos i den grekiska övärlden. Hotell Porto Myrina – powered by Playitas ligger i ett naturskönt område med ett superläge direkt vid stranden.

Om resan
Följ med på en inspirerande träningsresa där rörelse, gemenskap och avkoppling möts i en fantastisk grekisk miljö. Vårt varierade träningsschema erbjuder pass för alla nivåer – från lugn yoga och dans till funktionell träning, bootcamp, aerobics, body combat och mycket mer. Oavsett om du vill utmana dig själv eller bara hitta ny träningsglädje finns något som passar just dig.
Resan leds av Pamela Andersson – journalist, träningsprofil och inspiratör. Hon inleder morgnarna med uppfriskande powerwalks och delar under veckan med sig av sin gripande och motiverande livsberättelse. Räkna med en vecka fylld av inspiration, energi, gemenskap och många skratt. Flera ledare för veckan presenteras inom kort.
Det här är en semester där träning kombineras med härliga upplevelser. En av morgnarna vandrar vi tillsammans upp till den historiska borgen i Myrina, där vi belönas med en fantastisk utsikt över havet och ön. Därefter väntar nya träningspass, sköna stunder i solen och minnen för livet.
Vår bas under veckan är Porto Myrina på den vackra grekiska ön Limnos, Greklands åttonde största ö. Hotellet ligger i grönskande omgivningar, bara en kort promenad från den charmiga kuststaden Myrina med sina mysiga restauranger, små butiker och den gamla borgen som vakar över staden.
Hotellet ingår i Apollos uppskattade Power by Playitas-koncept och erbjuder träningsfaciliteter i absolut toppklass. Här finns ett modernt gym utrustat enligt Svenska Olympiska Kommitténs olympiska träningsstandard, med fria vikter, styrkemaskiner och ett komplett cardioområde.
När dagens träning är avklarad väntar avkoppling vid poolen eller stranden, ett dopp i det kristallklara Medelhavet eller kanske en stund på hotellets spa.
En vecka fylld av rörelse, inspiration, gemenskap och semester – allt i en av Greklands mest genuina och natursköna ömiljöer.
Programmet för veckan kommer att presenteras här snart. Vi reserverar oss för eventuella ändringar i programmets innehåll och tider.
Fullständigt program erhålls 2 veckor innan avresa.
Denna resa är för dig som gillar att träna och umgås med likasinnade. Resan är till för alla – från nybörjare till vana träningsmotionärer. Var inte rädd för att åka ensam, här väntar flera nya vänner på dig och vi från ToppTräningsresor finns på plats med dig hela veckan.
Men det är inte bara träningen som gör denna resa unik – det är atmosfären av gemenskap och glädje som omger oss. Du kommer att få möjlighet att skapa minnen för livet, umgås med likasinnade och dela passionen för träning och äventyr. På kvällarna kommer du att kunna njuta av gemensamma middagar med god mat, After Training i baren, föreläsningar eller ta ett glas vin eller en drink och beundra de magiska solnedgångarna över horisonten.
Så packa dina träningskläder för i slutet av maj 2027 väntar ett grymt träningsäventyr på en av våra vackraste träningsanläggningar. Vi ser fram emot att träffa dig igen och skapa ännu en succéartad resa tillsammans på hotell Porto Myrina – powered by Playitas!
Info om veckan
Pris: 18 998: - Datum: 23-30 maj 2027 Hotell: Porto Myrina - powered by Playitas Avresa från: Stockholm & Köpenhamn Flygtider: Se flygtider här genom att välja aktuellt datum & avreseort i kalendervyn
I priset ingår
Flyg tur & retur
Transfer tur & retur
Boende i delat dubbelrum på Porto Myrina – powered by Playitas
Halvpension (frukost & middag)
Ledarledd träning enligt program med ToppTräningsresor
Hotell och träningsfaciliteter i toppklass
*Enkelrumstillägg 4000:-
Bokningen stänger två veckor före avresa, eller tidigare vid fullbokat event.
Kontakta oss: sports@apollo.se
Miljöavgift Grekland
Notera att det tillkommer en miljöavgift på samtliga hotell i Grekland, läs mer här.
Om instruktörerna
Instruktörerna för veckan presenteras här inom kort.


