Sara Gottlieb & Mathias Gulbæk

Gästinstruktör

Delta i gästinstruktör pass under din vistelse på något av våra sporthotell. Läs mer om coachen, vad för träning de kommer att bjuda på och vilka hotell de gästar nedan. För att delta med våra gästinstruktörer krävs ingen anmälan. All träning med våra gästinstruktörer är inkluderad för dig som bor på aktuellt hotell under den aktuella veckan för gästspelet. Se vilka datum gästinstruktören är på plats på respektive hotell och boka längst ner på sidan.

Datum & hotell

  • 14-21 nov, 2025, Aqua Vista – powered by Playitas

Om instruktören

Sara Gottlieb

"Jag heter Sara och är ett 23-årigt fitnessfreak som också är certifierad personlig tränare, nutritionist och dansk mästare i natural bikini fitness 2023 samt silver- och bronsmedaljör i VM. Tidigare var jag elitspelare i badminton och har tävlat i triathlon på hög nivå.

Jag älskar rörelse i alla former - oavsett om det handlar om bergsklättring, bodybuilding, triathlon, styrkelyft eller funktionell träning. Men en sak som går igen i allt är att mindre är mer för mig. Jag är ett fan av grunderna eftersom träning inte behöver vara komplicerad. Jag gör en dygd av att lära mig varför man gör det man gör. Hård, enkel träning är vägen framåt i mina ögon, och på mina lektioner kommer du aldrig att utsättas för slumpmässiga saker utan att förstå varför. Jag vill att du ska lämna mina klasser med ny kunskap som du kan använda i din egen träning. Enkelt, hårt och lärorikt!"

Mathias Gulbæk

Mathias arbetar heltid som CrossFit-tränare och är manager på en CrossFit-anläggning. Mathias har en masterexamen i Humanfysiologi. Mathias har en bred erfarenhet av att träna CrossFit, och här får du en coach som verkligen kan guida dig och ge dig en spännande och utmanande träning, oavsett din erfarenhet och nivå.

Program

Gästinstruktören håller 2–3 klasser varje dag, med undantag för ankomst och avresedag. Programmet presenteras på plats på respektive hotell.

Vem kan delta?

Alla kan delta i de olika klasserna, oavsett tidigare erfarenhet. Alla klasser hålls på engelska. Utöver gästinstruktörens pass kan du även delta i hotellets ordinarie utbud av sport och aktiviteter

Hur bokar jag & vad kostar det?

All träning med våra gästinstruktörer är kostnadsfri för dig som bor på aktuellt hotell under den aktuella veckan för gästspelet. Se datum där gästinstruktören befinner sig på respektive sporthotell nedan och boka in dig på samma hotell och datum. Väl på plats på hotellet kan du delta i gästinstruktörens pass utan extra kostnad med undantag för Playitas Resort där vissa av passen är mot extra kostnad och bokas/betalas i sportbokningen på plats.


Datum & hotell

Se vilka hotell och datum instruktören befinner sig på våra sporthotell

Aqua Vista – powered by Playitas 14-21 nov, 2025

Apollo Sports-hotellet Aqua Vista – powered by Playitas erbjuder allt du kan önska dig av en komplett sol- och träningssemester där hälsa och välmående står i fokus. På hotellet finns flera fräscha och moderna träningsytor och Afrikas största hotellgym med den senaste utrustningen. Delta i ledarledda gruppträningspass varje dag, träna på serven på tennisbanan, spela padel, utveckla din löpteknik på sprintbanan eller utmana dig själv tillsammans med andra i vår WOD box.