

Flow & Glow - Ronja Nyström
Gästinstruktör
Delta i gästinstruktör pass under din vistelse på något av våra sporthotell. Läs mer om coachen, vad för träning hon kommer att bjuda på och vilka hotell hon gästar nedan. För att delta med våra gästinstruktörer krävs ingen anmälan. All träning med våra gästinstruktörer är inkluderad för dig som bor på aktuellt hotell under den aktuella veckan för gästspelet. Se vilka datum gästinstruktören är på plats på respektive hotell och boka längst ner på sidan.
Datum & hotell
- 21-28 nov, 2026, Monte Feliz – powered by Playitas
Om instruktören
Ronja är instruktör inom det snabbt växande danskonceptet Flow & Glow ® – ett svenskgrundat koncept som kombinerar träning, självkänsla och gemenskap i en spegelfri miljö där prestation läggs helt åt sidan.
För Ronja är träning en naturlig del av vardagen och något som ska vara både lustfyllt och stärkande. Hon gillar allt från dans och rörelse till funktionell styrketräning som bygger en stark och hållbar kropp. Hon drivs också av att utmana sig själv, bland annat genom att delta i lopp eller som att genomföra en svensk klassiker.
Som instruktör brinner Ronja för att skapa en inkluderande och trygg miljö där alla kan släppa krav, svettas och ha roligt tillsammans. Hennes klasser handlar inte bara om fysisk träning, utan också om att stärkas inifrån och om att våga ta plats.
Instagram: @ronjanystrom / @ronja.flowandglow
Flow & Glow Dance En koreografibaserad dansklass med hög energi, empowerment och stärkande musik. Klassen är uppbyggd track-by-track med uttrycksfulla och pulshöjande koreografier. Här får du ta plats, släppa loss och lämna klassen med en stark känsla i både kropp och sinne.
Flow & Glow PoV (Power of Voice) Här dansar du kravlöst, med musiken rakt in i öronen och en Glower som guidar dig via trådlösa hörlurar. Det skapar en nära och fokuserad upplevelse där du kan stänga ute omvärlden och dansa i din egen bubbla – tillsammans med andra. Vi dansar track-by-track till stärkande musik. Här får du svettas, släppa taget och lämna klassen med ny energi.
Funktionell cirkelträning Ett cirkellpass med fokus på styrka, puls och uthållighet genom funktionella helkroppsövningar. Du jobbar i intervaller med tydliga stationer och högt tempo – men alltid utifrån din nivå. Den här klassen kommer att inspirera dig till träning för en starkare vardag och bjuda på en utmanande svettfest.
Core - fokus mage Här tränar vi kroppens kraftcentrum. Genom effektiva och utmanande övningar tränar vi magens alla muskler och bygger både styrka och stabilitet. Vi jobbar i intervaller där du kan utmana dig själv och anpassa efter dina förutsättningar.
Stretch & Breath En återhämtande klass där du stretchar igenom hela kroppen och mjukar upp stela muskler. Vi jobbar i ett lugnt tempo med fokus på rörlighet och närvaro. Klassen avslutas med enkla guidade andningsövningar och avslappning som hjälper kroppen att varva ner.
Program
Gästinstruktören håller 2–3 klasser varje dag, med undantag för ankomst och avresedag. Programmet presenteras på plats på respektive hotell.
Vem kan delta?
Alla kan delta i de olika klasserna, oavsett tidigare erfarenhet. Alla klasser hålls på engelska. Utöver gästinstruktörens pass kan du även delta i hotellets ordinarie utbud av sport och aktiviteter
Hur bokar jag & vad kostar det?
All träning med våra gästinstruktörer är kostnadsfri för dig som bor på aktuellt hotell under den aktuella veckan för gästspelet. Se datum där gästinstruktören befinner sig på respektive sporthotell nedan och boka in dig på samma hotell och datum. Väl på plats på hotellet kan du delta i gästinstruktörens pass utan extra kostnad med undantag för Playitas Resort där vissa av passen är mot extra kostnad och bokas/betalas i sportbokningen på plats.

Datum & hotell
Se vilka hotell och datum instruktören befinner sig på våra sporthotell

