H10 Las Palmeras

Playa de las Américas, Teneriffa, Kanarieöarna, Spanien

I H10 Las Palmeras stora trädgård ligger ett stort och avkopplande poolområde med tre pooler. Här kan du mellan doppen hitta en plats bland palmerna med favoritboken, för att senare njuta av en god middag i solnedgången. Halvpension ingår men det blir extra bekvämt med All Inclusive. För dig som vill träna finns både ett gym och tennisbanor.


Faciliteter

  • Wifi på rummet

  • Restaurang

  • Barnpool

  • Pool


Läge

Spanien, Kanarieöarna, Teneriffa, Playa de las Américas

700 m till stranden,


7.7
Omtyckt27 omdömen

Städning

7.7

Mat & dryck

8.1

Service

7.9

Förväntningar

7.4

Rum / lägenhet

6.9


Helga, Danmark
2026-03-22
Apollo icon9/10
Stort och bra utbud av mat, bra möjligheter till aktiviteter, fin och ren pool, gott om plats i gemensamma utrymmen, vänlig personal – fick champagne på rummet på min födelsedag! Rent överallt!
För lite personal i receptionen (alltför lång väntetid bara för att kunna ställa en enkel fråga). Detta gällde varje gång vi vände oss dit, det var alltid väntetid. - Saknar kanske bara en enkel “info” medarbetare.. - Rummet var lite slitet: bidén fungerade inte, toalettrullehållaren satt löst, balkongdörren var svår att stänga/låsa + få eluttag. - Detta var dock inte så illa att vi “orkade” klaga på hotellet.
Omdömet är översatt från Danska av AI
Annette, Danmark
2026-03-15
Apollo icon8/10
Läget
Inte särskilt mysigt i barområdet inomhus (för mycket ljus på kvällen) Poolbaren var bara öppen till kl. 18 Alltför hög musik/prat vid aqua-gym och volleyboll i poolen Kvällsunderhållningen var inte särskilt spännande - den sågs bara av äldre människor
Omdömet är översatt från Danska av AI
Kim, Danmark
2026-03-15
Apollo icon9/10
Det var ett nytt tema med maten varje dag. Gott mat.
Skybaren var bara öppen fredag, lördag och söndag. Rummet låg precis bredvid toaletten till baren som låg vid receptionen. Mycket ljud när folk skulle torka händerna från torkmaskinen.
Omdömet är översatt från Danska av AI
Aleksandra, Norge
2026-01-25
Apollo icon10/10
Fantastiskt läge, fint, stort rum, trevliga människor, utsökt mat.
Allt var bra
Omdömet är översatt från Norska av AI

4.1
5 767 omdömen
3 Apr-17 april 201 Mycket bra hotell ligger centralt Bra fräscht rum bra sängar bra toalett Bodd…
Omdöme för H10 Las Palmeras från en Tripadvisor-resenär 2019-07-10