Villa Corb Mari
Helt ny villa belägen i den eftertraktade semesterorten Playa de Muro, Villa Corb Marí är det perfekta valet för din Mallorcanska semester.
Det bästa av två världar är att villan har en lugn miljö med fantastisk utsikt över den berömda naturparken 's'Albufera'. Samtidigt ligger det bara en kort promenad från en av Mallorcas bästa stränder och alla bekvämligheter som denna förtjusande semesterort har att erbjuda.
Imponerande, modern och funktionell är tre ord som exemplifieras av villan. Bottenvåningen är uppdelad på två plan med fokus på öppen planlösning. Det eleganta köket och vardagsrummet är fullt upplysta av de stora skjutdörrarna i glas som leder direkt till en fantastisk terrass med tegelgrill och en vacker infinitypool. På denna våning hittar du även ett sovrum med dubbelsäng och en queen size-säng samt ett familjebadrum med duschkabin, perfekt för personer med nedsatt rörlighet.
Övervåningen leder dig till ytterligare tre sovrum. Det stora sovrummet har en queen size-dubbelsäng och ett eget duschrum, med ett extra familjebadrum som delas av två tvåbäddsrum, båda med skjutdörrar i glas som leder till en gemensam balkong med utsikt över den hisnande s'Albufera.
För miljö- och energibesparingar har denna villa tidsinställd luftkonditionering för att säkerställa att du har luftkonditionering mitt på dagen och hela natten.
Allmän information
Antal sovrum: 4
Antal badrum: 4
Antal mottagningsrum: 1
Max antal personer: 8
Incheckning kl. 16:00
Utcheckning kl. 10:00
Husdjur är inte tillåtna
Rökning är inte tillåten
Handdukar ingår
Sängkläder ingår
Bottenvåning
Kök
Ugn, Spishäll, Mikrovågsugn, Diskmaskin, Frys, Kylskåp, Kyl- och frysskåp, Dörrar till terrass, Dörrar till terrass/trädgård
Vardagsrum
Bekväma sittplatser, bekväm sittgrupp, luftkonditionering, platt-TV, satellit-TV, matplats, dörrar till terrass, dörrar till terrass, trädgårdar
Sovrum 1
Queen size-säng, luftkonditionering
Duschrum
Dusch, Toalett, Handfat
Första våningen
Sovrum 2
Luftkonditionering, Queen size-säng
Sovrum 2 med eget badrum
Dusch, Toalett, Handfat
Sovrum 3
Luftkonditionering, Balkong, Enkelsängar
Sovrum 4
Luftkonditionering, Balkong, Enkelsängar
Duschrum
Handfat, Dusch, Toalett
Utomhus
Duschrum
Dusch, Toalett, Handfat, Tvättmaskin
Terrass
Uteservering, Matmöjligheter utomhus, Matmöjligheter, Täckt terrass, Öppen terrass, Solstolar, Grill, Tegelgrill
Parkering
Parkering utanför vägen
Pooler
Privat utomhuspool
Poolstorlek: 7m x 3m Pooldjup: 1,5m - 1,5m, Dusch vid poolen, Romersk trappa
Bra att veta
För att komma till villan finns en stig som är 140 cm lång med 0 trappsteg. Ytterdörren har en bredd på 90 cm och den andra dörren som leder till poolområdet är bakdörren som är 207 cm bred. Gångvägarna från villan till poolområdet är 300+ cm breda och tomten är huvudsakligen plan, det finns en ramp som leder till ytterdörren. Interiört finns det 16 trappsteg som leder upp till första våningen. Alla sovrum har en dörrbredd på 90 cm och alla badrum har en dörrbredd på 90 cm. På bottenvåningen, på första våningen, är sovrumsdörrarna alla 79 cm breda och badrumsdörrarna är 70 cm breda. Dörren in till kök/matplats är 90 cm bred och dörren in till vardagsrummet är 90 cm bred. *Observera att även om vi har gjort allt för att säkerställa att informationen som lämnas är korrekt, kan fel uppstå och om du behöver mer specifik information om villan, tveka inte att kontakta oss.
För att spara miljö och energi har denna villa luftkonditionering under hela dagen och natten. Observera att villan har direkt tillgång till en vattenväg och en upphöjd poolkant och därför kanske inte är lämplig för familjer med små barn.
Faciliteter
Pool
Wifi på rummet
Läge
Spanien, Mallorca, Alcúdia & Playa de Muro
400 m till stranden, 2.6 km till centrum


























