H10 Big Sur

Los Cristianos, Teneriffa, Kanarieöarna, Spanien

H10 Big Sur är ett snyggt boutiquehotell strax ovanför stranden i Los Cristianos. Hotellet bjuder på ett fint poolområde, en fin trädgård och en fantastisk takterrass. Åldersgränsen för att bo på hotellet är 18 år. Efter en kortare promenad hittar du den långa och breda stranden Playa de los Cristianos. Hotellet har ett avkopplande spa och träna kan du göra i gymmet.


Hotell för vuxna

  • Klassificering minst 3+
  • Hög kundnöjdhet
  • Wifi i allmänna utrymmen
Se alla våra rekommenderade Hotell för vuxna

Faciliteter

  • Wifi på rummet

  • Restaurang

  • Bar

  • Pool

  • Gym


Läge

Spanien, Kanarieöarna, Teneriffa, Los Cristianos

100 m till stranden, 650 m till centrum


8.2
Högt uppskattat14 omdömen

Städning

8.8

Mat & dryck

8

Service

8.9

Förväntningar

8.6

Rum / lägenhet

7.8


Oddvar, Norge
2026-02-15
Apollo icon8/10
Läge
Gammalt, slitet hotellrum. Vattenläcka på natten utanför rummet, blev störd hela natten
Omdömet är översatt från Norska av AI
Hanne, Danmark
2026-02-15
Apollo icon10/10
Mycket tillmötesgående personal - bra service
Inget saknades
Omdömet är översatt från Danska av AI
Roger, Norge
2025-12-14
Apollo icon7/10
Läget. Endast vuxna. Trevlig personal.
Förväntad uppvärmd pool. Under en vecka var det kanske 10-12 personer som använde den. Jag hade använt poolen om det varit minst 5 grader varmare. Man ska svalkas, inte frysa.
Omdömet är översatt från Norska av AI
Susanne, Danmark
2025-11-23
Apollo icon7/10
Superbt läge
Vi fick rum 204 - med utsikt mot sopkärlen och ett mindre rum än de vanliga standardrummen. Vi tog därför kontakt och kunde uppgradera till det enda lediga rummet som var sviten. Det kostade oss 100 euro extra per dag - men vi kunde inte leva i kvastskafferiet en hel vecka.
Omdömet är översatt från Danska av AI

4.4
3 740 omdömen
Hela hotellet var mycket trevligt inrett. Mycket fint rum med väldigt bekväma sängar. På rummet fann…
Omdöme för H10 Big Sur från en Tripadvisor-resenär 2020-03-01