Villa Nausicaa 5
Villa Nauiscaa 5 är idealisk för små familjer och par. Med två sovrum med eget badrum är denna vitkalkade villa med havsutsikt och modern inredning ett utmärkt val. I likhet med systervillan Nausicaa 9 är villa 5 inredd i grekisk stil med blå och vita möbler och rustika inslag i hela villan. Du kommer in i villan på bottenvåningen, där du omedelbart möts av ett ljust och luftigt vardagsrum och kök i öppen planlösning. Detta rymliga rum är perfekt för umgänge, eftersom stora altandörrar öppnar upp mot terrassen vid poolen. På första våningen hittar vi två vackra sovrum, ett med dubbelsäng och ett med två enkelsängar, alla med egen balkong med fantastisk havsutsikt över Medelhavet. Mindre än 750 meter från ortens centrum är denna villa idealisk för dem som inte vill hyra bil.
Som en extra bonus ingår gratis poolhanddukar, badrockar och mjuka tofflor i denna villa under hela din vistelse. Samt ett välkomstpaket vid ankomsten.
*Observera att det finns ett antal trappsteg som leder till ytterdörren.
**Observera att du tilldelas din villa vid ankomst.** Platsen på vår webbplats är till villakomplexet Nausicaa.
Allmän information
Antal sovrum: 2
Antal badrum: 3
Antal mottagningsrum: 1
Max antal personer: 4
Incheckning kl. 16:00
Utcheckning kl. 10:00
Husdjur är inte tillåtna
Rökning är inte tillåten
Handdukar ingår
Sängkläder ingår
Bottenvåning
Vardagsrum / Kök
Ugn, Spishäll, Mikrovågsugn, Frys, Kylskåp, Kyl- och frysskåp, Diskmaskin, Matplats, Bekväm sittgrupp, Luftkonditionering, Smart-TV, Öppen planlösning, Terrassdörrar, Tvättmaskin
Duschrum
Dusch, Toalett, Handfat
Första våningen
Sovrum 1
Enkelsängar, luftkonditionering, balkong, havsutsikt
Sovrum 1 med eget badrum
Toalett, handfat, badkar
Sovrum 2
Dubbelrum, Dubbelsäng, Luftkonditionering, Balkong, Havsutsikt
Sovrum 2 med eget badrum
Badkar, Bubbelbadkar, Toalett, Handfat
Utomhus
Terrass
Täckt terrass, Uteservering, Matmöjligheter utomhus, Matplatser, Trädgårdsmöbler, Solstolar, Buskar och blommor
Parkering
Parkering utanför vägen
Pooler
Privat utomhuspool
Pooldjup: 1,3m - 1,3m, Dusch vid poolen, Trappa
Bra att veta
För att komma till villan finns en 200 cm bred stig tillsammans med 5 trappsteg. Ytterdörren har en bredd på 76 cm, medan dörren till terrassen är 140 cm bred. Det finns en liten läpp ner från vardagsrummet/köket till uteplatsen. Terrassen är öppen planlösning, plan och kaklad. Själva poolen har trappåtkomst. Det finns inga sovrum på bottenvåningen. Det finns 18 trappsteg till första våningen. Det första sovrummet till höger har en dörrbredd på 76 cm, medan dörren till badrummet är 67 cm bred. Dörren in till kök/matplats är 200 cm bred och dörren in till vardagsrummet är också 200 cm bred. Dessa rum har öppen planlösning. *Observera att även om vi har gjort allt för att säkerställa att informationen som lämnas är korrekt, kan fel uppstå och om du behöver mer specifik information om villan, tveka inte att kontakta oss.
Observera att du tilldelas din villa vid ankomst. Platsen på vår webbplats är till villakomplexet Nausicaa.
Faciliteter
Pool
Wifi på rummet
Läge
Cypern, Fig Tree Bay
520 m till stranden, 720 m till centrum













