Villa Amber Cypern
Om en villa vid stranden är din prioritet, då kan Villa Amber Cyprus vara precis vad du letar efter. Beläget mindre än 300 meter från den gyllene sanden och dess taverna vid stranden, kan du tillbringa varje dag med att njuta av solskenet vid vågorna, medan du njuter av en cocktail eller två mellan dina meze-luncher.
Alternativt erbjuder detta mysiga hem hemifrån allt du kan behöva för din cypriotiska självhushållssemester. Villan är utrustad med satellit-TV, tvättmaskin, luftkonditionering och gratis poolhanddukar. Två sovrum finns på första våningen, medan en bäddsoffa finns för en femte och sjätte gäst.
*Observera att det finns en bäddsoffa för 2 personer i vardagsrummet för den 5:e och 6:e gästen.
Allmän information
Antal sovrum: 2
Antal badrum: 2
Antal mottagningsrum: 1
Max antal personer: 6
Incheckning kl. 16:00
Utcheckning kl. 10:00
Husdjur är inte tillåtna
Rökning är inte tillåten
Handdukar ingår
Sängkläder ingår
Bottenvåning
Vardagsrum / Kök
Bekväm sittgrupp, bäddsoffa, luftkonditionering, ugn, spishäll, mikrovågsugn, kyl och frys, vattenfilter, tvättmaskin, matplats, dörrar till terrass, TV med lokala kanaler
Gästtoalett
Handfat, toalett
Första våningen
Sovrum 1
Dubbelsäng, Luftkonditionering, Balkong
Sovrum 2
Dubbelsäng, Luftkonditionering, Balkong
Badrum
Badkar med dusch, Dusch, Handfat, Toalett
Utomhus
Terrass
Täckt terrass, Matplats utomhus, Matplats, Tegelgrill, Solstolar, Parasoll
Parkering
Parkering utanför vägen
Pooler
Privat utomhuspool
Poolstorlek: 7m x 3m Pooldjup: 1,05m - 1,5m, Stegeåtkomst, Dusch vid poolen
Bra att veta
För att komma till villan finns en stig som är 100 cm bred, som leder till ett trappsteg fram till dörren. Ytterdörren är 84 cm bred. Dörrarna till vardagsrummet och köket/matsalen är 120 cm breda. För att komma åt pool-/terrassen finns en dörr som är 73 cm bred, och det finns en stig till poolen som är 150 cm bred. Utomhusområdet är litet och kompakt, men marken är jämn och platt. Poolen har en stege, det finns inga trappsteg. Det finns inga sovrum eller badrum på bottenvåningen. Det finns 17 trappsteg som leder upp till första våningen. Sovrumsdörrarna är 75 cm breda och badrumsdörrarna är 65 cm breda, detta är ett badrum med dusch/badkar. "Observera att även om vi har gjort allt för att säkerställa att informationen som lämnas är korrekt, kan fel uppstå och om du behöver mer specifik information om villan, tveka inte att kontakta oss."
Faciliteter
Pool
Wifi på rummet
Läge
Cypern, Fig Tree Bay
280 m till stranden, 5 km till centrum















