Olivinpärla OL5
Vackra Olivine Villa 5 är perfekt för dem som söker en solig cypriotisk semester. Denna moderna villa ligger bara ett stenkast från Protaras centrum och är perfekt för dem som vill underhålla sig. Med fyra sovrum är denna moderna fastighet perfekt för grupper på upp till 8 gäster. Ett vardagsrum och kök med öppen planlösning öppnar upp mot terrassen vid poolen, kantad av solstolar och perfekt för måltider utomhus. Njut av solstrålarna med stil medan du slappar på terrassen med några hemlagade cocktails, eller njut av ett svalkande dopp i poolen.
Inuti är villan extremt modern, med vita och grå möbler, ett fullt utrustat kök och komplett med sval luftkonditionering. Det finns ett sovrum med dubbelsäng på nedervåningen med direkt tillgång till terrassen och ett separat duschrum. På övervåningen hittar vi ytterligare tre sovrum, ett master-rum med dubbelsäng och två tvåbäddsrum, alla med egen balkong och vacker havsutsikt i fjärran.
Allmän information
Antal sovrum: 4
Antal badrum: 3
Antal mottagningsrum: 1
Max antal personer: 10
Incheckning kl. 16:00
Utcheckning kl. 10:00
Husdjur är inte tillåtna
Rökning är inte tillåten
Handdukar ingår
Sängkläder ingår
Bottenvåning
Kök
Ugn, Spishäll, Mikrovågsugn, Frys, Kylskåp, Kyl- och frysskåp, Diskmaskin, Öppen planlösning
Vardagsrum
Bekväm sittgrupp, Luftkonditionering, Smart-TV, Matplats, Öppen planlösning, Terrassdörrar
Sovrum 1
Dubbelsäng, Luftkonditionering, Terrassdörrar
Duschrum
Dusch, Duschkabin, Toalett, Handfat
Första våningen
Sovrum 2
Dubbelrum, Dubbelsäng, Luftkonditionering, Balkong
Sovrum 2 med eget badrum
Dusch, Duschkabin, Toalett, Handfat
Sovrum 3
Enkelsängar, luftkonditionering, balkong
Sovrum 4
Enkelsängar, luftkonditionering, balkong
Duschrum
Dusch, Duschkabin, Toalett, Handfat
Tak
Takterrass
Ingång från inomhusområdet, Matsal utomhus, Matmöjligheter utomhus, Matmöjligheter, Havsutsikt
Utomhus
Terrass
Täckt terrass, Matplats utomhus, Matmöjligheter utomhus, Matplats, Grill, Solstolar, Parasoll
Parkering
Parkering utanför vägen
Pooler
Privat utomhuspool
, Dusch vid poolen, Trappa
Bra att veta
Denna villa ligger i ett mestadels platt område. För att komma till villan finns en 120 cm bred stig. Ytterdörren har en bredd på 100 cm. Dörren till terrassen är 170 cm bred. Terrassen runt poolen är plan, med en blandning av stenläggning och altan, det finns också fyra altantrappsteg ner till ett stort konstgräsområde. Det finns trappor ner i poolen. Vardagsrums-/köksdelen har öppen planlösning och dörren in till detta område är 93 cm bred. Det finns 1 sovrum på bottenvåningen, och de övriga 3 ligger på första våningen. Sovrumsdörren på bottenvåningen är 68 cm bred och dörren till duschrummet är 64 cm bred. Det finns 19 trappsteg till första våningen, den bredaste sovrumsdörren på första våningen är 76 cm bred och dörren till duschrummet är 65 cm bred. *Observera att även om vi har gjort allt för att säkerställa att informationen som lämnas är korrekt, kan fel uppstå och om du behöver mer specifik information om villan, tveka inte att kontakta oss.
Observera att även om denna villa har ett unikt läge, liknar interiören och planlösningen de som finns i angränsande villor i detta komplex. Vi kan komma att flytta din bokning till en annan villa i detta komplex, som har samma eller uppgraderad standard. Vi kommer alltid att informera dig om denna ändring i förväg.
Faciliteter
Pool
Wifi på rummet
Läge
Cypern, Fig Tree Bay
700 m till stranden, 640 m till centrum



























