Villa Las Olas

Alcúdia & Playa de Muro, Mallorca, Spanien

Las Olas är en dröm för golfälskare, bara några steg bort ligger en välkänd lokal golfbana, perfekt för en eftermiddagssving eller två. Men det finns mycket mer att erbjuda än bara en bra golfmatch i denna fantastiska villa. Det ligger i det eftertraktade läget i Alcanada. En sann skönhet vid stranden, bara ett stenkast från en vacker kuststräcka flankerad av lugnt, blått vatten. För att nå stadens pulserande centrum, hoppa in i bilen i några minuter för att uppleva dess fantastiska gastronomiska och shoppingmässiga miljö. Längre bort ligger de livliga semesterorterna Alcudia och Pollensa, båda med imponerande gamla städer som återspeglar öns fascinerande förflutna. Efter en dag med sightseeing av deras historiska platser finns det en uppsjö av barer och restauranger till ditt förfogande som erbjuder lokala viner och läckra spanska delikatesser.


Faciliteter

  • Wifi på rummet

  • Pool


Läge

Spanien, Mallorca, Alcúdia & Playa de Muro

2.8 km till stranden, 4 km till centrum


Veckans Deal

Den här veckan får du 1000 kr rabatt per bokning när du bokar en resa till Mallorca för minst två personer. Rabatten är redan avdragen från priset.

Gäller avreseperioden 1/3 - 31/12 2026. Kampanjen gäller t.o.m. 8/3 2026. Gäller endast nya bokningar. Gäller ej gruppresor.