Villa La Luna
Villa La Luna är en golfares dröm! Beläget direkt intill Fuerteventura Golfs 18-håls golfbana. Inte långt från alla bekvämligheter väntar Caleta de Fuste, bara fem minuters bilresa bort, och ståtar med en mängd internationella restauranger, trendiga butiker och en sandstrandhamn.
Villa La Luna är en explosion av uppfriskande färger då terrassen är stänkt i gula, gröna och blå nyanser. Med gott om avkopplingsplatser är terrassen den perfekta platsen för en dag vid poolen. Den vackert utformade terrassen kombinerar inomhus- och utomhusmiljöer eftersom den täckta terrassen har lättåtkomliga altandörrar. Ett utomhuskök med handfat och murad grill har direkt tillgång till det inre köket. Med möjlighet till uteservering, skuggad från middagssolen, är denna avskilda plats perfekt för en nylagad lunch i kombination med ett glas kallt vin.
Inuti finns ett rymligt vardagsrum och matsal med mysig soffa och platt-TV, perfekt för en avkopplande plats borta från middagssolen. La Luna är perfekt för familjer och mindre grupper, eftersom tre sovrum har två dubbelsängar och en enkelsäng. Alla sovrum delar två rymliga badrum kompletta med dusch, toalett och handfat.
Allmän information
Antal sovrum: 3
Antal badrum: 2
Antal mottagningsrum: 1
Max antal personer: 5
Incheckning kl. 16:00
Utcheckning kl. 10:00
Bil rekommenderas
Husdjur är inte tillåtna
Rökning är inte tillåten
Handdukar ingår
Sängkläder ingår
Bottenvåning
Kök
Ugn, Spishäll, Mikrovågsugn, Frys, Kylskåp, Kyl-/frysskåp, Diskmaskin, Matplats, Dörrar till terrass
Vardagsrum
Bekväm sittgrupp, matplats, dörrar till terrass, smart-TV
Duschrum
Handfat, Dusch, Toalett
Sovrum 1
Luftkonditionering, Enkelsäng
Sovrum 2
Dubbelsäng, luftkonditionering
Sovrum 3
Dubbelsäng, luftkonditionering
Duschrum
Dusch, Toalett, Handfat
Utomhus
Terrass
Öppen terrass, Täckt terrass, Matsal utomhus, Matmöjligheter utomhus, Matplats, Grill, Tegelgrill, Trädgårdsmöbler, Solstolar, Inglasad trädgård, Tvättmaskin
Parkering
Parkering utanför vägen
Pooler
Privat utomhuspool
Poolstorlek: 6m x 3m Pooldjup: 1,4m - 1,4m, Uppvärmd, Romersk trappa, Trappa tillgänglig
Bra att veta
För att komma till villan finns en 65 cm bred stig tillsammans med ett trappsteg. Ytterdörren har en bredd på 80 cm, medan dörren till terrassen är 90 cm bred. Terrassen är öppen och rymlig, men på flera mindre nivåer. Det finns ett trappsteg ner till konstgräsplanen. Trappan runt terrassen kan ses på bilderna, till exempel trappsteget ner från matplatsen utomhus. Detta är en fastighet på bottenvåningen. Dörrarna till sovrummen, duschrummet och köket är 68 cm breda. Dörren in till vardagsrummet är 130 cm bred. *Observera att även om vi har gjort allt för att säkerställa att informationen som lämnas är korrekt, kan fel uppstå och om du behöver mer specifik information om villan, tveka inte att kontakta oss.
Faciliteter
Pool
Wifi på rummet
Läge
Spanien, Kanarieöarna, Fuerteventura, Caleta de Fuste
1.4 km till stranden, 3.6 km till centrum









































