Villa Ambar Tur
Vackra Villa Ambar Tur är en riktig medelhavspärla. Denna fantastiska villa har ett utmärkt läge, bara en kort bilresa från de fantastiska semesterorterna Calpe och Moaira. Med sandstränder, butiker och tapasrestauranger i överflöd kommer du inte att ha ont om saker att göra på din solsemester.
För avkopplande dagar vid poolen är Villa Ambar Tur idealisk. Omgiven av vintergröna buskar och prickad med mogna palmer är denna korallfärgade terrass en utmärkt plats för solbad, luncher utomhus och eftermiddagar med att plaska runt i poolen med barnen. Det finns en stor gasolgrill för lättare luncher och kvällsmåltider med kryddig chorizo och hemlagad paella, allt tillagat med färska råvaror från den lokala mataffären. Skuggad från middagssolen hittar du också en fridfull trädgårdssoffa, en utmärkt plats för morgonkaffe och eftermiddagsläsning.
Invändigt är villan fördelad på ett plan. Det finns ett mysigt L-format vardagsrum och kök med öppen planlösning, med plyschsoffor och bohemiska möbler. Det finns också tre dubbelrum, ett har ett eget badrum med ett stort badrum, medan de andra två delar ett familjerum med dusch. Med tre rymliga rum är denna villa idealisk för grupper på upp till sex gäster.
Allmän information
Antal sovrum: 3
Antal badrum: 2
Antal mottagningsrum: 1
Max antal personer: 6
Incheckning kl. 17:00
Utcheckning kl. 10:00
Bil rekommenderas
Husdjur är inte tillåtna
Rökning är inte tillåten
Handdukar ingår
Sängkläder ingår
Bottenvåning
Kök
Ugn, Spishäll, Mikrovågsugn, Frys, Kylskåp, Kyl- och frysdisk, Diskmaskin
Vardagsrum
Bekväm sittgrupp, luftkonditionering, platt-TV, satellit-TV, matplats
Sovrum 1
Dubbelsäng, luftkonditionering, platt-TV
Sovrum 1 med eget badrum
Badkar, dusch, toalett, handfat, dubbel, dubbla handfat
Sovrum 2
Dubbelsäng, luftkonditionering, platt-TV
Sovrum 3
Dubbelsäng, luftkonditionering
Duschrum
Dusch, Toalett, Handfat
Förråd
Tvättmaskin
Förråd
Tvättmaskin
Utomhus
Terrass
Täckt terrass, Matplats utomhus, Matmöjligheter utomhus, Matplats, Grill, Gasgrill, Solstolar, Trädgårdsmöbler
Parkering
Parkering utanför vägen
Pooler
Privat utomhuspool
Poolstorlek: 8m x 4m Pooldjup: 1,2m - 1,8m, Romersk trappa, Trappa tillgänglig
Bra att veta
För att komma till villan finns en 200 cm bred stig tillsammans med 3 trappsteg. Ytterdörren har en bredd på 86 cm, medan dörren till terrassen är 80 cm bred. Det finns 2 trappsteg ner från terrassen till poolområdet. Utöver detta är terrassen kaklad och plan. Detta är en fastighet på bottenvåningen. Dörren in till kök/vardagsrum är 80 cm bred. Dörren in till sovrummet är 69 cm bred, medan dörren till badrummet är 70 cm bred. *Observera att även om vi har gjort allt för att säkerställa att informationen som lämnas är korrekt, kan fel uppstå och om du behöver mer specifik information om villan, tveka inte att kontakta oss.
Faciliteter
Pool
Wifi på rummet
Läge
Spanien, Costa Blanca, Calpe
2.3 km till stranden, 2 km till centrum






























