Servatur Alameda de Jandía

Jandía, Fuerteventura, Kanarieöarna, Spanien

Nyrenoverade Servatur Alameda de Jandía bjuder på sol, sand och semesterkänsla! Med en uppvärmd pool på fjärde våningen, rymliga lägenheter och beläget nära en milslång strand på Fuerteventuras sydkust är det ett perfekt hotell för dig som vill varva avkoppling med äventyr – och njuta av frukost på balkongen.


Faciliteter

  • Wifi på rummet

  • Restaurang

  • Bar

  • Pool

  • Barnpool


Läge

Spanien, Kanarieöarna, Fuerteventura, Jandía

500 m till stranden, 1.4 km till centrum


7.8
Omtyckt94 omdömen

Städning

7.2

Mat & dryck

7.3

Service

8.2

Förväntningar

8.4

Rum / lägenhet

8.1


Bent, Danmark
2026-04-28
5/10
Havsutsikt
Det behöver nya möbler, något slitet
Omdömet är översatt från Danska av AI
Vivi, Danmark
2026-04-21
9/10
Läget. Den otroligt leende, vänliga och hjälpsamma personalen. Den underbara frukost- och kvällsbuffén. Stor beröm till kocken och resten av kökspersonalen. Absolut ett hotell vi skulle rekommendera till andra.
Det var för besvärligt att få tillgång till wifi
Omdömet är översatt från Danska av AI
Dick, Sverige
2026-04-10
8/10
Läget nära till shopping, stranden och supermarket, stor balkong med havsutsikt och bra möbler. Fantastiskt nyrenoverat rum med bra kök för självhushåll samt bra sovrum bra sängar och utmärkt klimatanläggning.
Maj-Len, Finland
2026-04-04
9/10
Allt annat än städnivån.
Lägenheten måste dammsugas. Damm och sand försvinner inte av att mopa.
Omdömet är översatt från Finska av AI

3.1
11 omdömen

Öppet köp på vinterresor 2026/2027

Boka vinterns resa redan nu – med extra trygghet. Du kan avboka helt kostnadsfritt fram till 16 augusti 2026.

Gäller nya bokningar av charterresor med avreseperiod 1/11 2026–31/3 2027. Avbokning måste göras minst 35 dagar före avresa.

Läs mer