
En resa för personlig utveckling
Gentlemen's Coach
Delta i gästinstruktörens pass under din vistelse på något av våra sporthotell. Läs mer om John som coach, vad för träning han kommer att bjuda på och vilka hotell han gästar nedan. För att delta med våra gästinstruktörer krävs ingen anmälan. All träning med våra gästinstruktörer är inkluderad för dig som bor på aktuellt hotell under den aktuella veckan för gästspelet. Se vilka datum gästinstruktören är på plats på respektive hotell och boka nedan.
Datum & hotell:
2-9 nov 2024, Monte Feliz
Om instruktören
John Andreas, Gentlemen's Coach, är coachen och föreläsaren i livets syfte som blev känd för allmänheten (Sverige) när hans energiska motivationsvideor plötsligt blev virala. John Andreas har gått igenom många svåra prövningar i livet och använder lektionerna för att hjälpa andra komma närmare sig själva, han använder också en speciell metod som har funnits runt om i världen i 30 år bara för att få fram hans livssyfte.
John Andreas driver även Live Your Dream-podden tillsammans med Erik Olsson, där de pratar om stora livsfrågor, optimal hälsa och rörelseglädje. Läs mer om Gentlemen's Coach här!
Gentle Yoga
Vår Gentle Yoga är en lugn och mjuk yogaklass som är perfekt för alla som vill ha en mild och balanserad yogapraktik. I denna klass kommer vi att fokusera på att skapa en lugn och harmonisk atmosfär där du kan koppla av, fördjupa din andning och stilla ditt sinne. Vi kommer att utföra mjuka och skonsamma yogapositioner (asanas) som är anpassade efter individuella behov och förmågor. Varje rörelse kommer att utföras med medveten närvaro och betoning på att lyssna till kroppens signaler och respektera dess gränser. Detta är en klass där du kan utforska och upptäcka din egen kropp och rörelse med omsorg och vänlighet. Genom att använda andningstekniker (pranayama) kommer vi att fokusera på att fördjupa andningen och skapa en känsla av inre ro och avslappning. Vi kommer också att inkludera element av meditation och mindfulness för att hjälpa dig att koppla av på en djupare nivå och släppa på spänningar och stress.
Vem kan delta?
Alla kan delta i de olika klasserna, oavsett tidigare erfarenhet. Alla klasser hålls på engelska. Utöver gästinstruktörens pass kan du även delta i hotellets ordinarie utbud av sport och aktiviteter.
Program
Gästinstruktören håller 2–3 klasser varje dag, med undantag för ankomst och avresedag. Programmet presenteras på plats på respektive hotell.
Hur bokar jag & vad kostar det?
All träning med våra gästinstruktörer är kostnadsfri för dig som bor på aktuellt hotell under den aktuella veckan för gästspelet. Se datum där gästinstruktören befinner sig på respektive sporthotell nedan och boka in dig på samma hotell och datum. Väl på plats på hotellet kan du delta i gästinstruktörens pass utan extra kostnad med undantag för Playitas Resort där vissa av passen är mot extra kostnad och bokas/betalas i sportbokningen på plats.
