Villa Golden Crest
En vacker och fridfull oas omgiven av fantastiska trädgårdar, bara en kort bit från den populära semesterorten Hersonissos. Här finns ett brett utbud av faciliteter för att tillfredsställa de flesta besökare och inom bekvämt räckhåll från Kretas fascinerande huvudstad Heraklion. Detta är den perfekta villan att utforska för att utforska vad detta område har att erbjuda, trygg i vetskapen om att du sedan kan dra dig tillbaka till din vackra villa.
Med utmärkt utrustning, Coco Mat-sängar, Miele-apparater och några riktigt fina antika möbler gör detta till ett riktigt "hem hemifrån". De vackert anlagda trädgårdarna är en oas från den heta solen och erbjuder också havsutsikt och en inbyggd grill för idylliska måltider utomhus.
Allmän information
Antal sovrum: 3
Antal badrum: 3
Antal mottagningsrum: 1
Max antal personer: 6
Incheckning kl. 16:00
Utcheckning kl. 10:00
Husdjur är inte tillåtna
Rökning är inte tillåten
Handdukar ingår
Sängkläder ingår
Bottenvåning
Vardagsrum
Bekväm sittgrupp, Smart-TV, Musiksystem, Fläkt, Dörrar till terrass, Matplats, Öppen planlösning
Kök
Ugn, Spishäll, Mikrovågsugn, Frys, Kylskåp, Kyl- och frysskåp, Matplats, Öppen planlösning
Gästtoalett
Toalett, handfat
verktygsområde
Tvättmaskin
Första våningen
Sovrum 1
Queen size-säng, luftkonditionering, balkong
Sovrum 2
King size-säng, luftkonditionering, TV med lokala kanaler
Sovrum 3
Enkelsängar, TV med lokala kanaler
Badrum
Badkar, Toalett, Handfat, Dubbel, Dubbla handfat
Badrum 2
Dusch, Toalett, Handfat
Utomhus
Parkering
Parkering utanför vägen
Terrasser och trädgårdar
Uteservering, Matmöjligheter utomhus, Matmöjligheter, Täckt terrass, Solstolar, Parasoll, Grill, Tegelgrill, Bordtennis, Trampolin, Buskar och blommor
Pooler
Privat utomhuspool
Poolstorlek: 9m x 4,5m, Trappa
Bra att veta
För att komma till villan finns en 100 cm bred stig tillsammans med två trappsteg. Uppfarten går i en svag lutning. Ytterdörren har en bredd på 77 cm, medan dörren till terrassen är 100 cm bred. Utomhusområdet har en lätt sluttning, medan poolområdet är kaklat. Poolkanten nås via gräs och stenar. Inuti finns det 3 trappsteg från köket till vardagsrummet och ytterligare 3 trappsteg till trappan. Det finns inga sovrum/badrum på bottenvåningen. Dörren in till köket är 77 cm bred, medan dörren in till vardagsrummet är 100 cm bred. Det finns 21 trappsteg till första våningen. *Observera att även om vi har gjort allt för att säkerställa att informationen som lämnas är korrekt, kan fel uppstå och om du behöver mer specifik information om villan, tveka inte att kontakta oss.
Observera att denna villa har en pool med öppen kant, så se för din egen säkerhet till att du och ditt sällskap avstår från att gå, sitta eller stå på den öppna kanten. Använd inte uppblåsbara båtar. Denna villa har några låga murar runt tomten och utvändiga trappor utan ledstång, så försiktighet bör iakttas.
Faciliteter
Pool
Wifi på rummet
Läge
Grekland, Kreta, Hersonissos, Stalis & Malia
650 m till stranden, 29.7 km till centrum



























