

Hedda Torp Nygård
Gästinstruktör
Delta i gästinstruktör pass under din vistelse på något av våra sporthotell. Läs mer om coachen, vad för träning hon kommer att bjuda på och vilka hotell hon gästar nedan. För att delta med våra gästinstruktörer krävs ingen anmälan. All träning med våra gästinstruktörer är inkluderad för dig som bor på aktuellt hotell under den aktuella veckan för gästspelet. Se vilka datum gästinstruktören är på plats på respektive hotell och boka längst ner på sidan.
Datum & hotell
- 2-9 jan, 2026, Playitas Resort
Om instruktören
Hedda är coach och personlig tränare på Crossfit Oslo. Hon har alltid varit fysiskt aktiv och utövat olika typer av sporter. Hon började med CrossFit 2019 och hittade äntligen en sport som innehöll olika typer av fysiska och mentala utmaningar. Idag tävlar hon i CrossFit och tyngdlyftning. Hedda brinner också för att hjälpa andra att utvecklas både fysiskt och psykiskt.
X-fit WOD
Tyngdlyftning
Gymnastik
Hyrox
Core
Stretching
Workshops: Tyngdlyftning, Olympisk lyftning & Gymnastik
Program
Gästinstruktören håller 2–3 klasser varje dag, med undantag för ankomst och avresedag. Programmet presenteras på plats på respektive hotell.
Vem kan delta?
Alla kan delta i de olika klasserna, oavsett tidigare erfarenhet. Alla klasser hålls på engelska. Utöver gästinstruktörens pass kan du även delta i hotellets ordinarie utbud av sport och aktiviteter
Hur bokar jag & vad kostar det?
All träning med våra gästinstruktörer är kostnadsfri för dig som bor på aktuellt hotell under den aktuella veckan för gästspelet. Se datum där gästinstruktören befinner sig på respektive sporthotell nedan och boka in dig på samma hotell och datum. Väl på plats på hotellet kan du delta i gästinstruktörens pass utan extra kostnad med undantag för Playitas Resort där vissa av passen är mot extra kostnad och bokas/betalas i sportbokningen på plats.

Datum & hotell
Se vilka hotell och datum instruktören befinner sig på våra sporthotell