Radisson Resort Plaza Skiathos

Kanapitsa & Kalamaki, Skiathos, Grekland

Radisson Resort Plaza Skiathos är ett stilrent hotell med ett fint poolområde med vacker utsikt - som är gjort för lata semesterdagar. Rummen är ljusa och bjuder in till läcker design. Bara några steg bort ligger den långgrunda stranden Kanapitsa Beach och Skiathos stad lockar med restauranger och butiker.


Faciliteter

  • Wifi på rummet

  • Restaurang

  • Bar

  • Pool

  • Gym


Läge

Grekland, Skiathos, Kanapitsa & Kalamaki

100 m till stranden, 7 km till centrum


6.3
Enkelt & bra12 omdömen

Städning

7.6

Mat & dryck

7.8

Service

7.2

Förväntningar

6.3

Rum / lägenhet

6.4


LENA, Norge
2026-09-19
8/10
Bra sängar. Rent och snyggt.
Fick rum mot baksidan av hotellet. Evigt högt brummande från en anläggning som låg precis intill. De första dagarna luktade det starkt urin när man försökte sitta ute på balkongen. Dag 1 försökte jag byta rum utan framgång.
Omdömet är översatt från Norska av AI
Julia, Sverige
2026-08-01
8/10
Frukosten. Läget.
Frukosten hade kunnat vara bättre uppställd logistiskt. Ex så kom all müsli före yoghurten, man behövde böja sig över vissa ingredienser för att nå andra, och vattnet stod längst in (utan glas bredvid), mellan frukt och kaffe, så ville man ha vatten behövde man trängas med de som köade för frukt och kaffe. Här skulle de enkelt kunna tänka till och ställa alla ingredienser i en logisk ordning :) Rummen saknade krokar. Här skulle de enkelt kunna sätta upp enkla krokar i hall och badrum för att bättre kunna hänga upp kläder och handdukar.
Rita, Norge
2026-06-13
8/10
Frukosten Bra hjälp när jag skadade mig Glad och trevlig personal
Var tvungen att gå till receptionen och be om handdukar 2 gånger. Kaffekopparna på rummet byttes bara en gång på en vecka.
Omdömet är översatt från Norska av AI
Søren, Danmark
2026-06-06
9/10
Bra läge, god service, alltid vänliga och leende, utmärkt frukostbord, lugna omgivningar och ett extra plus till hotellet för att anställa döva.
Hotellet tilldelade oss först ett rum mot baksidan med en inte särskilt bra utsikt. Lyckligtvis lyckades vi få ett rum mot framsidan med en fin utsikt över havet. Det är tillåtet att röka på balkongerna, bra för vissa men dåligt för andra (oss).
Omdömet är översatt från Danska av AI

3.7
155 omdömen